Ürünlerimiz
TÜM ÜRÜNLER
İç Mekan Döşeme & Dekorasyon
Kereste ve Doğrama Ürünleri
Dış Mekan & Park-Bahçe
Ahşap Tüketim Malzemeleri
Endüstriyel Ürünler
İşyerimizde imal edilebilen ürünlerimize buradan veya ilgili kategorilere erişip bilgi alabilirsiniz. Firmamız hazır üretimden ziyade sipariş üzerine çalıştığı için, buradaki ürünlere benzer ürünlerinde de imal edilebilmesi mümkündür.

    Özel siparişleriniz için iletişim sayfası üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Lambri
Lambri; ahşap, plastik, metal veya taşla yapılan tavan ya da iç duvar kaplamasına verilen addır. İç mekan, teras ve balkon gibi alanlarda duvar-tavan kaplamaları olarak kullanılan lambriler, mekanlarınızda doğal ve estetik olarak fark yaratır. Duvar ve tavan kaplamaları odaları daha sıcak ve rahat kılar. Lambrinin kullanıldığı yerlerde şık ve temiz bir görünüm elde edilir. Ahşap lambri kullandığınız yerler, özellikleri sayesinde evinizi, duvarınızı temiz bir görünüm hissiyatı uyandıracaktır. Lambri alırken kullanılan malzemeden çok işçiliğe daha fazla önem vermelisiniz. Lambri dekoratif amaçla alınan bir ürün, bu yüzden lambrilerde dayanıklılıktan çok görsellik daha önemlidir.
Rabıta
Rabıtalar parkelerin yıllar öncesinden gelen alışkanlıkların modern evlerle birleştiği en uygun modeller sunan parke çeşitlerinden biridir. Evlerde doğal bir görüntü oluşmasına büyük katkı sağlar ve kompozit bir üründür. Oda sıcaklığını sağlamada avantajlar sağlar. Isı yalıtımını katkı sağlayarak enerji tasarrufuna katkıda bulunur. Yerli kızılçam, yerli sarıçam, ithal çam ve köknar gibi malzemelerden yapılan rabıta parke tamamen doğal oluşundan kaynaklanarak hijyenik bir ortam oluşturur. Rabıtanın özelliklerinden biriside görünüm olarak göze hoş gelen ve her türden dekorasyona uyum sağlamasıdır. Ağacın vermiş olduğu doğal renk tonlarının tüm mobilyalara uyumu ile kolaylık sağlar.
Süpürgelik
Yapıların içine, duvarların döşemeyle birleştiği yerde tabandan on, on beş santim yüksek, dışarıya çıkıntılı ağaç, mermer ya da mozaik kuşak süpürgelik diye adlandırılır. Özellikle parke veya rabıta gibi ahşap yer döşemeleri olan mekanlarda olmazsa olmazdır. Müşterinin isteğine göre çeşitli şekillerde ve ebatlarda imal edilebilir. Tıpkı ahşap yer döşemelerinde ve lambiride olduğu gibi mekanlarınıza hoş bir görünüm kazandıracaktır.
Sedir & Oturma Yeri
Özellikle lambri ve rabıta döşenmiş olan mekanlara estetik ve görsel açıdan hoş bir görünüm katan sedir ve şark köşesi tarzı imalat yapılmaktadır. Sedirin yanısıra cafe ve restoran tarzı mekanlara da dekorasyon amaçlı benzer uygulamalar yapılabilir.
Ekbank
Oturma yeri olarak ekbank şeklinde üretim de mümkündür. Yanlız piyasada genel olarak bulunan mobilya tarzı değil sedir tarzında bir şekil verilebilir.
Korkuluk
Balkonlara, merdivenlere, havuz kenarlarına ve inşaatların birçok bölümüne emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona korkuluk denir. Ahşap korkuluğun birçok modeli tarafımızca imal edilebilmektedir. Ahşap korkuluklar mekanlara hoş bir görünüm vermektedir. Özellikle balkon, çardak, kamelya, bahçe, park gibi dış mekanlarda gerekli ahşap koruyucu ve vernik gibi kimyasallarla izole edildiğinde uzun ömürlü olabilir. İç mekanlarda da yaygın şekilde kullanılmaktadır.
İnşaatlık ve Çatılık Kereste
İşyerimizde kerestenin biçilmesi ile istenilen ebatlarda çatılık kereste imalatı yapılabilmektedir. Çatılık kereste için genellikle sarıçam ve kavak ağaçları tercih edilir. Avantajları: Ekonomiktir.Fiyat olarak büyük oranda tasarruf edilmektedir. Yapıların üzerine binen yük hafiflemektedir. Ayrıca kesim ölçülerimiz ,tamamen, istenilen standart ölçülere uygun olarak hazırlanmaktadır.
Çıta Çeşitleri
İşyerimizde, çeşitli amaçlarla kullanılmak üzere her ebatta çıta ve tahta üretimi yapılabilmektedir. Genellikle silme işleminden sonra ahşap süsleme ve dekorasyon amacıyla kamelya, çardak ve iç mekanlarda kullanılabilmektedir. Bunun yanısıra her türlü ahşap malzeme üretiminde ve yapılarda da kullanılmaktadır.
Planya ve Freze İşleri
Silme adıyla da anılan ahşap planya ve freze işleri de yapılmaktadır. Bu işlem pürüzlü yüzeyleri temizlemekte ve pürüzsüz parlak bir görünüm elde edilerek ahşabın çeşitli amaçlarla kullanılmasına olanak sağlar. Bu işlem genelde çıta, düz tahta ve beşon tarzı malzemelere uygulanır. Özellikle insan elinin değdiği yüzeylere ve ahşabı korumak ve güzelleştirmek için yapılacak olan parlatıcı ve boyadan önce mutlaka bu işlem yapılmalıdır.
Kamelya & Çardak
Parklarda ve piknik yerlerinde yada toplu yaşam alanlarımızın gerçekleştirildiği sitelerimiz bahçelerimiz gibi dış mekanlarda bizlerin gölgelenmek dinlenmek ve hoş vakitler geçirmek amacıyla kullandığımız, üstü kapalı ve içinde oturma yerleri bulunan ve kurulum amacına zevkimize veya zemine göre çeşitli geometrik şekillerde yapılan ahşaptan yada demirden veya başka malzemelerden üretilen yapıdır. Bahçelerimiz ile uyumluluğu sayesinde genellikle birbirinden farklı modelleri ve renkleriyle ahşap kamelyalar tercih edilmektedir. Hoş ve güzel görüntüye de sahip olan ahşap kamelyalar yaz aylarında kış aylarında hatta bütün mevsimlerde de kullanım rahatlığı sağlar. Birinci sınıf ahşapla üretilen kamelyalar insan sağlığına ve doğaya dosttur. İşyerimizde istenilen ebatlarda ve şekillerde kamelya üretimi ve montajı yapılmaktadır.
Pergola & Sundurma & Veranda
Özellikle yapıların dış kapılarında ve avlu tarzı yerlerde tercih edilebilir. Yağmur, güneş vs. gibi dış etkilerden koruma sağlayacağı gibi yapılarınız için de güzel bir dekorasyon sağlayacaktır.
Korkuluk & Çit
Alın Tahtası
Alın tahtası ahşap evlerin dekorasyonunu tamamlayan en önemli malzemedir. Yanlızca ahşap değil betonarme binalarda ve özellikle müstakil evlerde tercih edilebilir. Fotoğraf galerimizde dış mekan dekorasyon adıyla bir örneğini görebilirsiniz. Ayrıca işyerimizle irtibata geçerek istediğiniz ebat ve şekillerde imal ettirebilirsiniz.
Piknik Masası Bank
Teras Döşeme
Evinizin kapalı terasına hoş bir görünüm vermek için ahşap döşeme ilk tercih edilen üründür. Yanlız döşemenin yapılacağı yerin kesinlikle su ile temas etmeyen bir yer olması şarttır. İç mekan döşemelerinde olduğu gibi lambri ve rabıta malzemelerinin kullanılması ile gayet güzel ve dekoratif bir mekan elde edebilirsiniz.
Köpek Kulübesi

Çınar Kereste & Orman Ürünleri ve Ahşap

Ali Ersoy Mah. Kına Sok. No:82 Siteler / ANKARA
0 (312) 351 22 22
bilgi@cinarkereste.com

Siteler Ankara

sitelerankara®.com
> Buradan sayfamıza erişebilirsiniz...

Bağlantılar

   > Ana Sayfa                    > Galeri
   > Ürünlerimiz                 > Bilgi
   > Hakkımızda                 > İletişim